Moje auto w momencie zakupu i sprzedaży

Czasem już przy zakupie samochodu - czy to nowego, czy używanego - zastanawiamy się, ile będzie on wart w momencie odsprzedaży. Życzeniem każdego z nas jest aby stracić jak najmniej. W przypadku zakupu samochodu z salonu należy pamiętać, że nie warto pozbywać się auta w pierwszych latach eksploatacji, gdyż wtedy traci on na wartości najszybciej

Bo samochód traci na wartości

Ogólnie można przyjąć, że regułą jest, że każdy samochód najwięcej traci na cenie w momencie wyjazdu z salonu. Tutaj istnieją jednak pewne rozbieżności. Są modele, które tracą szybciej, są też takie których cena spada wolniej. Warto zatem pamiętać, że cena samochodu w kolejnych latach eksploatacji zależy też od uznania marki, i opinii na temat danego modelu. Z punktu widzenia przyszłego sprzedającego, warto kupować samochody niemieckie lub japońskie. To one w Polsce cieszą się niesłabnącą popularnością, a najpopularniejszymi modelami są: Volkswageny, Audi, BMW i Skody.

Po 3 latach auto traci połowę wartości

Już w momencie kupna należy liczyć się, że po kilku latach cena samochodu może obniżyć się nawet o połowę. Jak wcześniej wspomniano, decyduje o tym popularność modelu na rynku. Najbardziej narażone na szybką utratę wartości są samochody luksusowe, oraz takie, które uważane są za awaryjne. Zalecamy zatem śledzić testy modeli na rynku. Należy też dodać, że im auto jest tańsze, tym wolniej będzie traciło na wartości. Oznacza to, że łatwiej jest taki samochód sprzedać. Notowania używanego samochodu zależą też od posiadanego silnika, a konkretniej jego pojemności skokowej, i rodzaju paliwa. Dużo ludzi preferuje diesla. Obecnie większość ludzi ceni oszczędną jazdę, dlatego mocne silniki odstraszają kosztami tankowania i serwisowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze auta

Klienci zwracają także uwagę na przebieg i rocznik. Oczywiście im przebieg mniejszy, tym wartość samochodu automatycznie rośnie. Podobnie, im auto młodsze, tym jego cena jest wyższa. Warto przy zakupie sprawdzić książkę serwisową (o ile dołączono). Na cenę ma też wpływ sposób eksploatacji, a także ilość właścicieli danego pojazdu. Zadziwiający jest fakt, że dodatkowe wyposażenie tylko w sposób nieznaczny podnosi cenę samochodu. Spowodowane jest to skomplikowanymi układami elektronicznymi, czy hydraulicznymi, które są podatne na usterki i często wymagają dodatkowych inwestycji. W lecie często zwraca się uwagę, czy samochód posiada klimatyzację. Ludzie z branży zwracają  uwagę, iż notowania danego modelu na rynku wtórnym związane są także z częstotliwością ukazywania się następnych wersji. Też finalizowanie produkcji wpływa na spadek ceny starszych produktów.

Jak sprzedać samochód?

Powstało mnóstwo serwisów internetowych, umożliwiających umieszczenie ogłoszenia jak otomoto.pl czy gratka.pl. Umożliwiają one przekazanie swojej indywidualnej oferty w każdy zakątek Polski, a czasem nawet i świata. Rynek jest obecnie zasypywany milionami różnych ogłoszeń, co wbrew pozorom utrudnia dostęp do dobrych aut. Coraz częściej trudniej jest się przebić z ofertą. Osoby kupujące samochód czują się często rozczarowane, gdyż niejednokrotnie samochód ze zdjęcia i załączony opis nie odpowiada rzeczywistości. Aby uniknąć takich nieprzyjemności skorzystaj z naszego Skupu samochodów Śląsk.

Nie musisz przygotowywać auta do sprzedaży. Sprzedaj swój samochów bez prania tapicerki! Odkurzania czy mycia. 

 

Skup Aut Śląsk

Jeśli chcesz szybko i korzystnie sprzedać samochód, to Skup Aut Śląsk powstał właśnie dla Ciebie.

Oferujemy szybki odkup Twojego samochodu. Dajemy Ci najwyższą cenę spośród wszystkich skupów na terenie województwa śląskiego. Sprawdź nas!

Nasza oferta obejmuje:

 • skup samochodów osobowych,
 • skup samochodów nowych i używanych,
 • skup samochodów vanów,
 • minivanów,
 • skup samochodów dostawczych,
 • skup samochodów skorodowanych,
 • skup samochodów uszkodzonych,
 • skup samochodów flotowych,
 • skup całych flot.

Wszystko jest bezpłatne!

 • wypełniasz bezpłatnie niezobowiązujący formularz sprzedaży samochodu,
 • my kontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić Ci naszą ofertę,
 • my bezpłatnie przyjeżdżamy do Ciebie; w dodatku to Ty wybierasz dogodny termin i miejsce.

Podczas całej transakcji przeprowadzanej przez Skup samochodów Śląsk nie ma żadnych haczyków. Za nic nie płacisz, a co najważniejsze całość jest dla Ciebie niezobowiązująca.